Živly, jak nás mohou podpořit v našem životě

Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale živly nás provází na každém kroku a během našeho života. OHEŇ, ZEMĚ, VODA, VZDUCH. Můžeme je oddělovat a cítit každý zvlášť, ale jsou spolu tolik harmonicky propojení, že bychom se o mnohé ochudili. Stačí vnímat přírodu, kdy na začátku jara s prvními paprsky roztává sníh. Tolik energie ohně je v tomto procesu, díky němu se ze sněhové peřinky stává vyživující voda, která zemi pomůže, aby probudila všechna tajemství v sobě skrytá. My můžeme pozorovat, jak vše roste, s jakou silou a energií má chuť k životu. A vzduch je další z těch, co vyživuje, když se rostlinky dostanou na povrch země.

V čem všem okolo nás jsou obsaženy živly? A jak s nimi umíme pracovat? Pečujeme o ně nebo je jen „používáme“?

Stačí se zastavit, navnímat svět okolo sebe. Uvědomit si, jak často žijeme proti všem cyklům. Je noc a my pracujeme, ve chvílích, kdy tělo má odpočívat. Jak nasloucháme svému tělu, když potřebuje odpočinek, když má menstruaci nebo naše mysl cítí, že chce být sama a třeba si právě v tu chvíli projít nějakou transformací nebo jen v klidu být a vnímat sama sebe? Kolik prostoru ve svém životě dáváme právě sami sobě?

I v našem těle jsou živly obsaženy. Kde je najdeme? Vzduch v našem dechu, oheň ve svém srdci, voda proudí po celém těle a zemi v našich kostech a svalech. Když vědomě s úctou a pokorou používáme živly k naší výživě, růstu a životu, dávají nám daleko více energie a harmonie.

A proto vnímejte a propojujte své tělo, svůj život s živly. Pečujme o sebe a stejně tak pečujme i o přírodu okolo sebe. Protože tak jak se staráme o své okolí, věnujeme se i sobě. Dávejte pozornost sobě i prostředí, ve kterém žijete.

Články na téma podpora jednotlivých živlů v našem životě :

AUTORKA : MIRKA VOKOUNOVÁ KREPČÍKOVÁ


o celém cyklu se dozvíte tady : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.