Živel OHEŇ

Když se člověk naučil pracovat s ohněm, byl to pro něj velký krok. Oheň v našich životech je všude okolo, dává nám teplo, světlo a pomáhá připravovat pokrmy.

Je symbolem naší živelnosti, vášně, kreativity a sexuality. Je v něm určitá divokost a nespoutanost. Na druhou stranu přináší také uvědomění, že je třeba o něj pečovat, aby měl dostatek živin a vzduchu, protože jinak skomírá, anebo úplně zhasne. Ti, kdo si nechávají svou energii vyčerpat úplně, často pak musí povstávat z popela jako bájný Fénix. Tento vzorec v životě bere mnoho síly a zafixovává ve vědomí, že vše, co chci dělat, musím vykoupit na úkor svého zdraví.

Energie ohně přináší do našich životů nové vize a nápady, a pokud jsou pro nás dostatečně atraktivní, dokážeme vyvinout až neskutečnou sílu a vrhnout se do nich. Adrenalin je naší ohnivou energií. Když o oheň není pečováno nebo není podporován, stejně tak jako je to u vizí, může dojít sice ke vzplanutí, ale neudržení a nedotažení do pomyslného cíle a dosažení očekávaných výsledků. Zastavte se, zaposlouchejte se do tlukotu svého srdce. A položte si otázku : „Co chci dělat?“, „Co mě v mém životě naplňuje?“, „Pro co hořím? Kdy mi moje srdce bije jako zvon? Kdy se mi vaří krev, jak moc chci právě tohle dělat?“. Dejte si dostatečný prostor a nespěchejte s odpovědí. Většinou se ale vynoří velmi rychle doprovázená nějakou konkrétní představou. Iniciačním rituálem je přechod přes žhavé uhlíky. Takže, co je to, pro co byste přešli tuto žhavou řeku?

Oheň zároveň zapaluje, ale i vyživuje a pečuje.  Jedním z rituálů spojených právě s tímto živlem může být ukončení starého a vstup do nového. Připravte si dvě svíčky, jednu tmavou a druhou světlou. Tmavou zapalte a vyřkněte vše, co chcete ve svém životě ukončit. Týká se to pouze vás, není to o tom, někomu ublížit, ale jen a jen o vás. Například chci ukončit a nepředávat dál vzorec, že žena musí být vždy podřízená, aby si zasloužila muže. A tuto svíčku sfoukněte. Před zapálení světlé svíčky nahlas řekněte, co chcete ve svém životě podpořit. Například chci vytvořit krásný, podpůrný, láskyplný a zdravý partnerský vztah. Tuto svíčku nechte zapálenou, od ní můžete zapalovat i další svíčky na podporu záměru jako „nekonečné světlo“.

Podobný rituál, kdy zapalujeme světlou svíčku nebo svíčku v symbolické barvě záměru, je když chcete podpořit to, co již v životě máte. Například: přeji si, abychom stále tvořili harmonickou rodinu a s vděčností svíčku zapálit.

Symbolem ohně je i sexualita, vnímání svého těla, tužeb i vášní. Co mě přitahuje? Co rozpaluje mojí touhu? Dovolím si to? Dovolím si přijímat to, že je o mě zájem?

OHEŇ je symbolem naší živelnosti, vášně, sexuality, plodnosti, nového života, přerodu, kreativity. Vrcholem iniciací je přechod přes žhavé uhlíky. Celý rituál se ale zaměřuje na péči o vnitřní sílu v podobě ohně. Začíná se přípravou dřeva do hranice, jako poděkování a uctění plamene vkládáme byliny a další obětinky. Svojí pozornost zaměřujeme na to, co chceme ve svém životě zapálit, co chceme, aby hořelo. S hlubokou pokorou a vděčností za plamen života podpálíme hranici. Po celou dobu o oheň pečujeme, věnujeme se mu, aby nevzplál příliš a i prostor okolo. Udržujeme jej. Stejně tak jako je třeba pečovat o oheň v našem životě. Když se přiblíží vrchol iniciace, přichází i chvíle si uvědomit, pro co si přes žhavé uhlíky chci dojít. Co chci, aby mě v životě jako stálý oheň podporovalo. Co je na konci mé cesty, jaká je vize a cíl. Před vykročením je třeba poděkovat a s hlubokou vděčností a láskou v srdci vykročit.

AUTORKA : MIRKA VOKOUNOVÁ KREPČÍKOVÁ


více o výcviku naleznete zde : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/jsem-ohen/

o celém cyklu se dozvíte tady : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.