Co je to rituál?

V životě člověka je někdy chvíle, kdy se mu nedaří vykročit dál a má pocit, že uvízl na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník a to rituál.

Rituál je něco, co nám napomáhá k tomu, abyste se dostali z místa, které vám již v životě nevyhovuje, když cítíte, že je ten pravý čas se vydat dál.

Rituál není něco, čeho byste se měli bát. Je to pomocník a i přesto bývá díky nedostatku informací v této době někdy tabuizován. Rituál je často používán při změnách v životě. Ve chvílích, kdy přichází přechod do nové situace a zatím se nedaří odpoutat od situace nynější. A to například při změně zaměstnání, ukončení vztahu, svatba, příchod dítěte, úmrtí v rodině, ale také u dětí při nástupu do školky nebo školy, apod. 

Rozdělení rituálů

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Rituál pomáhá v situacích, kdy je třeba vykročit v životě dál a uzavřít kapitolu života, která již končí.
 • Je to vlastně uctění a poděkování tomu, co již bylo a vykročení na životní cestě dál.
 • Je to ten pravý čas, kdy můžete vyjádřit své emoce, které byly potlačeny nebo skrývány. A nyní je třeba, aby vystoupily na povrch a mohly odejít, aby nezpůsobovaly další skrytá traumata
 • Rituál tvoří pomyslný mezník mezi něčím starým a novým.
 • Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s našimi kořeny, předky, přírodou, matkou zemí a koloběhem života, ale také s námi samotnými. 
 • Pomáhá  vystoupit z každodenní rutiny a obohatit náš život, ať už o samotě, nebo v propojení a sdílení s ostatními.
 • Rituál je zastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru, uctění mezníků a předělů na naší cestě.
 • Dodává nám jasnost a jistotu, vytváří prostor pro prožití emocí, může upevnit nebo v úctě rozvázat svazek.

V životě je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Svatba (ale i rozvod), proměna v ženu (muže), narození dítěte, vstup do moudré fáze (menopauza u žen), smrt. Konec jedné fáze, prostor pro uzrání a začátek nové.
To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpořit důležité změny v našem životě, vědomě vzít život do svých rukou a vykročit mu vstříc.

Novodobé ženské rituály

Praktická příručka o rituálech pro každý den i

pro speciální příležitosti

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem.

Rituál nám pomáhá vystoupit z každodenní rutiny a obohatit náš život prožívaným smyslem, ať už o samotě, nebo v propojení a sdílení s ostatními.

V knize najdete praktické rady a návody jak rituály provádět.

O čem je tato kniha?

To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpořit důležité změny v našem životě, vědomě vzít život do svých rukou a zároveň se propojit s tím, co je nadosobní. Důvodů, proč dělat rituály je mnoho. Stačí se odhodlat, a můžete vytvořit nádhernou oslavu pro sebe, svoji rodinu a přátele. Tyto návrhy rituálů můžete použít v souladu s vlastní fantazií a podle vašich konkrétních potřeb, abyste uctily důležité okamžiky v (nejen) ženském životě. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Najdete zde:

 • Přechodové rituály:
  iniciace spojené s ženským tělem – menarché, porod, přechod... Zasvěcení do dalších rovin ženství, které si zaslouží krásnou oslavu v kruhu žen.
 • Oslavy změn ročních období
  staré keltské (nebo jakékoliv jiné) svátky – Beltane/1.máj, Imbolc/Hromnice, Lammas/Dožínky – poskytují prostor pro to, abychom uctili měnící se přírodu, koloběh života, napojili se na roční období a poděkovali za bohatou úrodu. Jsou to také příležitosti, proč se sejít v kruhu žen ( i mužů) a nahlas se radovat, tancovat a čarovat.
 • Rituály luny
  od pradávna hraje měsíc v životě ženy důležitou rolí – měsíční cyklus na obloze je těsně spjat s měsíčním cyklem v těle každé zeny – s menstruací. Jak využit silu měsíce pro podporu vlastního záměru?

Tato příručka nabízí jednoduché “kapesní” návody na vytváření rituálů doma pro rodinu a přátele. Můžete ji samozřejmě použít i jako základ pro vytvoření větší veřejné ceremonie. Doufáme, že vás inspiruje k tomu, abyste zařadili rituály do svého života a díky nim zažili silné, smysluplné a radostné chvíle.

Chcete nahlédnout dovnitř?

Zanechte nám tu svůj email a my Vám pošleme úryvek z
 knihy Novodobé ženské rituály ZDARMA.

Tvé osobní údaje (e-mail a křestní jméno) budu (Lilia Khousnoutdinova Goddess Gifts, s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, pozvánek na webináře či živé semináře v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžeš kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu. Ochrana osobních údajů