NOVODOBÉ ŽENSKÉ RITUÁLY

V životě člověka jsou chvíle, kdy se nedaří vykročit dál a převládne pocit uvíznutí na místě. V této chvíli je tu pro nás velký pomocník, a to rituál. Rituál je něco, co napomáhá dostat se z místa, které vám již v životě nevyhovuje, a kdy cítíte, že je ten pravý čas se vydat dál.

Rituál není něco, čeho byste se měli bát. Je to pomocník a i přesto dnes bývá kvůli nedostatku informací tabuizován. Rituál je často používán při životních změnách: ve chvílích, kdy přichází přechod do nové situace a zatím se nedaří odpoutat se od situace nynější. A to například při změně zaměstnání, při ukončení vztahu, u svatby, příchodu dítěte, úmrtí v rodině, ale také při nástupu do školky nebo školy, apod. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mezník mezi něčím starým a novým...

Rituál pomáhá v situacích, kdy je třeba vykročit v životě dál a uzavřít kapitolu života, která již končí. Je to vlastně uctění a poděkování tomu, co již bylo a vykročení na životní cestě dál.
Značí ten pravý čas, kdy můžete vyjádřit své emoce, které byly potlačeny nebo skrývány. Nyní je třeba, aby vystoupily na povrch a mohly odejít, aby nezpůsobovaly další skrytá traumata.

RITUÁLY V DNEŠNÍ DOBĚ

V životě je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Svatba (ale i rozvod), proměna v ženu (muže), narození dítěte, vstup do moudré fáze (menopauza u žen), smrt. Konec jedné fáze, prostor pro uzrání a začátek nové. To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpora důležitých změn v našem životě, vědomé převzetí života do svých rukou a vykročení jemu vstříc.

PROPOJUJÍ

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s našimi kořeny, předky, přírodou, matkou zemí a koloběhem života, ale také s námi samotnými.

POMÁHAJÍ

Pomáhají vystoupit z každodenní rutiny a obohatit náš život, ať už o samotě, nebo v propojení a sdílení s ostatními.

UCTÍVAJÍ

Rituál je zastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru, uctění mezníků a předělů na naší cestě.

PODPORUJÍ

Dodává nám jasnost a jistotu, vytváří prostor pro prožití emocí, může upevnit nebo v úctě rozvázat svazek.

PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA CEREMONIALISTKY:

NOVODOBÉ ŽENSKÉ RITUÁLY

Praktická příručka o rituálech pro každý den i pro speciální příležitosti. Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem. Rituál nám pomáhá vystoupit z každodenní rutiny a obohatit náš život prožívaným smyslem, ať už o samotě, nebo v propojení a sdílení s ostatními. V knize najdete praktické rady a návody jak rituály provádět.

To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpora důležitých změn v našem životě, vědomé převvzetí života do svých rukou a vykročení jemu vstříc. Zároveň nám pomohou propojit se s tím, co je nadosobní. Důvodů, proč dělat rituály, je mnoho. Stačí se odhodlat, a můžete vytvořit nádhernou oslavu pro sebe, svoji rodinu a přátele. Tyto návrhy rituálů můžete použít v souladu s vlastní fantazií a podle vašich konkrétních potřeb, abyste uctily důležité okamžiky (nejen) v ženském životě. 

Tato příručka nabízí jednoduché “kapesní” návody na vytváření rituálů doma pro rodinu a přátele. Můžete ji samozřejmě použít i jako základ pro vytvoření větší veřejné ceremonie. Doufáme, že vás inspiruje k tomu, abyste zařadili rituály do svého života a díky nim zažili silné, smysluplné a radostné chvíle.

Co v příručce najdete?

PŘECHODOVÉ RITUÁLY

Iniciace spojené s ženským tělem – menarché, porod, přechod. Zasvěcení do dalších rovin ženství, které si zaslouží krásnou oslavu v kruhu žen.

OSLAVY ZMĚN ROČNÍCH OBDOBÍ

Staré keltské svátky poskytují prostor pro to, abychom uctili měnící se přírodu, koloběh života, napojili se na roční období a poděkovali za bohatou úrodu. Jsou to také příležitosti, proč se sejít v kruhu žen (a mužů) a nahlas se radovat, tancovat a čarovat.

RITUÁLY LUNY

Od pradávna hraje měsíc v životě ženy důležitou roli – měsíční cyklus na obloze je těsně spjat s měsíčním cyklem v těle každé ženy – s menstruací. Jak využít sílu měsíce pro podporu vlastního záměru?