Živel VZDUCH

Vzduch a jeho lehkost, nekonečnost, plynulost, nic a přitom všechno. S tímto elementem je spojená myšlenka, ta chvíle, kdy najednou přichází. Ať už je to nápad nebo uvědomění, nad kterým jsme tak dlouho přemýšleli. Vzpomeňte si na přísloví : „Něco visí ve vzduchu.“ Kdy přesně víte, že brzy něco přijde. Stejně tak jako je to čas tichého zastavení, puštění všech zatěžujících myšlenek a rázné vykročení směrem k našim cílům. Ale na druhou stranu je tento element spojený i s množstvím myšlenek, které přicházejí, změti nápadů, které někdy jen přijdou a zase odejdou.

Živel vzduchu je spojený se zastavením, jeho obdobím je zima. Ticho, klid, kdy uslyšíme jen tlukot svého srdce.

Je to nádech a výdech, prostor mezi tím je tak nekonečné nic.

Při vědomé práci s dechem, kdy správně přijímáme tu důležitou součást našeho života, jakým je vzduch. Každým nádechem přijímejte do svého života vše, co si přejete a vizualizujte si to. S každým výdechem pouštějte, co vám již neslouží.

Pouštění po větru může být jedním z nádherných očistných rituálů, kdy si můžete stoupnout zády proti větru. Ucítit tu jeho sílu, roztáhnout ruce a rozkročit nohy, dovolit si roztáhnout i pomyslná křídla a zacítit tu volnost a svobodu, to nic a lehkost, že můžete dělat cokoliv, co budete chtít. Nadechněte se a dovolte si pustit z těla vše, co vám neslouží, co vás zastavuje, brzdí od toho prožívat právě tuhle lehkost a svobodu. Pokud máte nějaký symbol toho, co chcete pustit nebo koho chcete pustit ze svého života, můžete jej vypustit právě po větru. Před tímto rituálem si můžete své omezující vzorce, myšlenky a přesvědčení sepsat, vše roztrhat na malé kousíčky a nechat odejít.

Vzduch je spojený i s našimi smysly jako je sluch – tudíž zvukem, kdy při rituálech můžete používat různé nástroje k posílení atmosféry a uvolnění. Ale i čich a vůně, při tvoření s esencemi a bylinami, které napomáhají mysli i tělu. Při takovémto tvoření je velmi důležité myslet na záměr, s jakým danou věc vyrábíme, protože ta se přetvoří v energii, kterou následně obsahuje.

Element vzduchu je hluboce propojený s našimi předky, kteří mezi námi již dávno nemusí být, ale stále zůstávají v našich myšlenkách, ale i jako genetický materiál v našich tělech. Jsou to ty dary, které máme v sobě, to co nám předci předali. Život, který nám dali. Jaké odkazy ve své moudrosti nám poslali. Dejte si prostor se zastavit a s hlubokou vděčností poděkovat za to, co jste dostali. Za život, za to, co umíte, za vlastnosti,…I za to, že každá generace se snažila, aby ta další mohla žít lehce a svobodněji. Mnohdy proto hodně vytrpěli, protože museli vykročit ze své komfortní zóny ven. Když budete při svém rozhodování nebo životních zkouškách potřebovat podpořit, vzpomeňte si na tu dlouhou řadu moudrých předků, zaciťte jejich zkušenosti i to, že jste vznikli z jejich velké lásky a tužby předat život dál. Poproste je o jejich podporu, abyste jí cítili ve svých zádech a moudrost vás provázela na každém kroku.

Živel vzduchu v iniciaci symbolizuje záměr, vystřelený šíp jako směr a jeho zlomení krkem, místem tolik zranitelným. Slyšíte, jak sviští vzduchem, jak proráží jeho vrstvy. Co je ten záměr, co je cíl, za kterým chci jít a podstoupit to riziko, že se mohu zranit. Na jakou cestu v životě se chcete vydat, co jí má doprovázet. Jaké strachy je třeba překonat? Stačí si je uvědomit, jsou to ty, které brání v tom přijmout do svého života ty kvality a esence, které v něm chcete mít. To co je tou pevnou strukturou, vzorcem, který je třeba překonat, abychom mohli vykročit do „nového“ života lehce a silou právě nabitou. Tato síla se uvolňuje díky rozpuštění vzorců a omezeních, které si tak často právě strachy a nezpracovanými emocemi v sobě ukotvujeme. Vytvoří se prostor, který je nezatížený a svobodný pro nové vize.

Během výcviku pracujeme s energií a silou živlů, zaměřujeme se na propojení s námi samotnými. Skrze ženskou spirituální cestu se naučíte, jak pečovat a udržovat energii elementů sama v sobě.

Naučíte se vnímat a používat jejich DARY ve svém  každodenním životě, ale i během rituálů. Překonávat omezení, které jsme přijali nebo tvoříme samy sobě, abychom nemohly vykročit ve své vlastní síle.

Odhození masek „přijatelnosti“ a ukázání sama sebe světu v plné síle. Otevření se vlastním darům, které se naučíte používat. To vše v bezpečném ženském kruhu, kde každé sdílení bude léčivé a podpůrné.

Tento výcvik pomáhá nalézt a ukotvit vlastní cestu, jak být kněžkou, jak být ženou ve své síle a jak přinášet dary ženství do světa.

Dostane se ti plné podpory a otevřenosti ženského kruhu, kde můžeš sdílet, odstraňovat tabu ze svého života a díky tomu se podívat na některé věci z jiného úhlu.

AUTORKA : MIRKA VOKOUNOVÁ KREPČÍKOVÁ


více o výcviku naleznete zde :

Jsem vzduch

o celém cyklu se dozvíte tady : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.