JSEM VZDUCH

Arrow breaking

22. 11. - 24. 11. 2024

Práce se VZDUCHEM v ženské tradici, v tradici bohyně

Víkend plný hluboké práce s elementy v tradici žen: pro ženy které jdou cestou bohyně a pracují s rituály. Tradice bohyně je o jemné ženské síle.

Nesnažíme se vzduch „překonat“, „podmanit“, anebo “zkrotit“. Naopak - hýbeme realitou přes ODEVZDÁNÍ se skrze jemnou ženskou sílu, důvěru, spolupráci a NACÍTĚNÍ a PROPOJENÍ se živlem VZDUCHU.

TÉMATA VÍKENDU: propojení se sama se sebou, tělem, myslí i intuicí; ujasnění si vlastních vizí a životní cesty; jaké jsou naše hranice, umíme říci ne a postavit se samy za sebe; co potřebuji sama od sebe na cestě za splněním mých vizí? Jak si dovolit žít svůj život, tak jak já chci?; jak překonat překážky, následovat hlas svého srdce a intuice

Arrow breaking with the goddess

Lámání šípů s Bohyní: 22. - 24. 11. 2024

Arrow breaking se dá dělat různě. Tak jako sex se dá dělat různě… Není až tak důležité CO ale JAK! Pojďte překročit svoje vlastní omezení a  přivlastnit si tak moc nad svým životem.

A zároveň pokora, modlitba, prohloubení důvěry V sebe, v existenci , v sílu ženského principu, v sesterství Překonat, zkrotit živly – je mužská síla. My pracujeme s ženskou silou… pokorou, odevzdáním se, citem, intuicí, emocí… je to neuvěřitelné! Jak lze hýbat realitou JEMNOU silou… není třeba žádná námaha, jen obrovská odvaha a DŮVĚRA. Odevzdat se a důvěřovat. Je v tom celém obrovská intimita, zranitelnost a…. krása. MAGIE. Jemná, ženská, kněžkovská magie…
Když do své reality, vizí a snů pozveme bohyni – má úplně jinou kvalitu Zlomit šíp lze skrze sílu, ale my si vezmeme tuto příležitost a uděláme z toho sebezasvěcení a zkoušku dospělosti. Překonávání překážek na mé cestě, následování mého srdce, mého slibu, mojí volby i přes překážky ( lámání šípu ) Ke vzduchu také patří práce s bylinami, tvoření směsí a vykuřování. Ze srdce vás zveme na cestu, kde budeme poznávat živly do hloubky, kde nebudeme nic „překonávat“ ale naučíme se „dělat nemožné“ skrze odevzdání se, důvěru, tělo a jemnou ženskou magii… 

LEKTORKY TOHOTO VÍKENDU

Víkend povedou zkušené lektorky a kněžky:  Mirka Vokounová KrepčíkováAnna Procházka Naništová a Petra Cihlářová.

Garantkou výcviku je Lilia Khousnoutdinova (která ale na víkendu není přítomna).

Mirka Vokounová Krepčíková

lektorka výcviku (přítomna na víkendu)
speciální pedagog, etoped, lektorka kurzů zaměřených na osobní rozvoj a ženské kruhy, ceremonialistka

Anna Procházka Naništová

lektorka výcviku (přítomna na víkendu)
kněžka, průvodkyně žen, lektorka, malířka a floristka v projektu ATTA art studio, teamleaderka společnosti Vorwerk

Lilia Khousnoutdinova

garantka výcviku (na víkendu není přítomna)
dula, publicistka, cestovatelka pořádající poutě po mystických místech, návrhářka originálních šatů a šperků

Vaše zpětné vazby

Na sebe-rozvojové semináře jsem začala chodit už, když mi bylo 15 let. Tehdy mě na ně vodila moje maminka ve snaze (a marné naději) zmírnit projevy mé puberty. Myslím, že jsem je díky tomu měla ještě horší. Pak ale puberta přešla, ale potřeba sebe-rozvoje zůstala. Abych to zkrátila, za 30 let, které od té doby uplynuly, jsem prošla velkým množstvím více či méně dobrých seminářů. Mám tedy s čím srovnávat. Ty „živlové“, pod vedením Mirky, patří k naprosté špičce, co znám. Obsahy víkendů jsou velmi transformační, rituály živlů silnější než slepičí vývar od babičky a Mirčino provázení laskavé, ale pevné. To pro mne asi bylo nejdůležitější. Skutečnost, že mi poskytla laskavou náruč, když jsem potřebovala plakat, a zároveň neustoupila ani o krok, když jsem se z něčeho chtěla vysmeknout, protože se mi do toho „vnitřního hnoje“ vážně nechtělo rýpat. Byla mi po boku, podala vidle, snášela ten smrad a nakonec vyvětrala. Děkuji ti, Mirko, za každou vteřinu, kterou jsem mohla na živlových víkendech prožít. Ani jediná nebyla zbytečná. Každá technika, každá pauza, každý čas společně i sama, měl přesný význam a zapadal do dokonalé mozaiky prožitku a naplnění. Dala bych nevím co za to, prožít to znovu poprvé a nepokrytě závidím každé, kterou to ještě čeká. Jestli, milá ženo, v tuto chvíli ještě nevíš, zda do toho jít, jestli to nebude moc (a nebo málo), neváhej. A hlavně o tom nepřemýšlej! Jen skoč na vlnu ohně, vzduchu, země, vody a nech se nést. Hoř, dýchej, načerpej sílu Matky země a pohoupej se na vlnách přítomného okamžiku. Stojí to za to.
Nicole Studená
Už dlouho jsem hledala bezpečný ženský prostor, kde můžu být sama sebou a sdílet své starosti, ale hlavně své radosti bez souzení. Na Cestě Kněžky Živlů jsem zažila nová přátelství, sesterství a úplně nejvíc přijetí mě takovou, jaká opravdu jsem. Cítím obrovskou vděčnost, že jsem součástí této velké rodiny, na kterou se můžu kdykoliv obrátit a vím, že mě podpoří, ať mám jakkoliv bláznivé sny a věří ve mě. Třešničkou na dortu je chození po žhavém uhlí, střepech, ohýbání tyčí a lámání šípu krkem. Mám vás ráda, ženy. Díky
Michaela Darexy Koppová
Výcvik byl pro mě velmi naplňující. Vždy jsem si uvědomovala přítomnost živlů všude kolem a především v sobě. Práce s živly na výcviku mi ještě více ukázala jak jednotlivé elementy mohu vkládat do rituálů jak ve svém běžném životě, tak na společných setkáních mužů a žen. Díky účasti v prvním i v tomto pokračujícím druhém ročníku výcviku jsem do svého života začlenila oslavy svátků Kola Roku, spojila s jednotlivými archetypy a ženskými cykly a zaplnila tak prázdné místo, které jsem v sobě cítila. Poznala jsem jak léčivý může ženský kruh být. Že je to bezpečné místo, kde jsem se mohla pomalu otevřít a začít uzdravovat své ženství a začít se konečně jako žena cítit. Cesta Kněžky Živlů mi ukázala jaké jsou moje hranice a limity a naučila mě jak se ještě více propojit s Matkou Zemí a především sama se sebou. Pomohla mi zvědomit si některá má zranění, která se díky tomu mohla začít léčit. Ráda bych ještě jednou touto cestou poděkovala všem lektorkám kněžkám, které mě touto cestou provázely a také chci poděkovat sama sobě, že jsem dokázala vystoupit ze své komfortní zóny a že jsem se na tuto nádhernou cestu plnou objevů vydala. Tuto cestu doporučuji každé ženě, která chce poznat sama sebe a naučit se magickému kouzlu rituálů.
Markéta Betani
Výcvik bych doporučila každé ženě, která chce nejen poznat svátky kola roku opravdu do hloubky, dostat inspiraci a základy rituálů, ale taky dostat se blíže sama k sobě. Jelikož výcvik zaobírá všechny archetypy v životě ženy, je velká příležitost si vyléčit různá traumata a bolístky, co jsi za život nasbírala. Často se jde opravdu do hloubky a po každém víkendu, jsem vnímala jisté procesy a uvědomění. Výcvik mi ukázal, že i mezi ženami je bezpečný prostor, protože se dbá na podporu, otevřenost a upřímnost. Mohu od srdce říct, že to byla jedna z mých nejlepších investic a opravdu mi to změnilo život. Prohloubila jsem svou ženskost, podpořila mé seběvědomí a ještě víc se zamilovala do svého těla. Děkuji, děkuji, děkuji celému kněžkovskému týmu i sama sobě, že jsem tenhle krok udělala.
Veronika Vamberová

CENÍK od 1. 2. 2024

Nevratná záloha
Budeš-li přijata do výcviku, je třeba složit nevratnou zálohu. V případě, že se rozhodnete zúčastnit semináře méně než měsíc před začátkem, je třeba uhradit na účet zálohu ve výši 5.200 Kč.
5.000,-
Platba za kompletní výcvik
Platba za všechny 4 víkendy najednou před začátkem výcviku (tedy doplatek 13.500 Kč po uhrazení nevratné zálohy). Platbu v plné výši je třeba uhradit před začátkem výcviku.
18.500,-
Platba po částech
Lze platit každý víkend zvlášť, nejpozději měsíc před víkendem a to po 4 splátkách, 5.000Kč za víkend (záloha bude využita jako poslední splátka).
5.000,-

Ubytování 1.400 Kč

Ubytování je v krásném prostředí Zámku Ostrov. Cena 1.400 Kč za víkend.

Strava 1.600 Kč

Vegetariánská strava formou plné penze ve výši 1.600 Kč / víkend. (snídaně formou bufetu, oběd – polévka a hlavní jídlo, večeře – hlavní jídlo).
Storno podmínky
Zrušení účasti do 30 dnů před začátkem kurzu – záloha bude vrácena. Zrušení účasti 29 – 14 dnů před začátkem: bude vráceno 50%. Zrušení účasti později: stornopoplatek činí 100% zálohy.

V případě přihlášení na seminář souhlasíte s podmínkami účasti. Bližší informace na mailu knezkabohyne@gmail.com.

Co pro mne znamená být kněžkou?

Být kněžkou pro mne znamená naslouchat svému srdci a jít za voláním své duše. Poslouchat svou intuici a důvěřovat sama sobě a sama v sebe. Být propojená s přírodou a jejími živly, ale i s lunou a sluncem, uctívat jejich dary a vnímat jejich každodenní podporu ve svém životě. Vnímat matku zemi a Bohyni a mluvit s nimi, uctívat je a děkovat za jejich dary. Být kněžkou pro mne znamená být ženou v plné své síle, přijímat své dary a dávat je světu. Nebát se vykročit na cestu do neznáma. Uctívat svou rodovou linii a léčit její zranění, nepředávat toto dál a nechat jít svou dceru životem bez těchto zátěží, s vědomím, že být ženou je nádherný dar. A k tomu všemu patří i sesterství, sdílení zkušeností, podpora, láska a obejmutí v tu pravou chvíli. Tvořit láskyplné vztahy v přátelství i partnerství a cítit i dávat bezpodmínečnou lásku. Být kněžkou pro mne znamená pomáhat a podporovat zvířata a přírodu jako takovou. Podporovat lidi na jejich životní cestě, ve chvílích temnoty jim posvítit a podpořit je, aby mohli jít dál. Pomáhat jim nacházet nové cíle, vlastní vize a odhazovat vzorce, které je tíží. Být jejich oporou v náročných a těžkých chvílích. Motivovat je vlastním příběhem a předávat jim vlastní zkušenosti.
Mirka Agara Vokounová Krepčíková
Být kněžkou pro mne znamená být ve své síle. Užívat si toho, že jsem žena; že mám toto tělo a vážit si toho, vnímat krásu svého těla, i když není dokonalé. Být upřímná sama k sobě, vidět své silné stránky a pracovat s nimi. Být ve spojení se svojí podstatou. Nikdy nebýt sama, ale vždy cítit podporu sester a Bohyně, Vesmíru jako vědomé kosmické síly, která je pramenem čisté a bezpodmínečné lásky. Vědět, kdo doopravdy jsem. Vzkvétat, rozvíjet se, vědomě pracovat se svými emocemi, umět pěstovat hluboké a hodnotné vztahy, které naplňují obě strany. Pochopit, proč dlouhé šaty jsou prostě super sexy ;-). Osvobodit svého ducha.Napojit se na rytmy Země, města a místa, kde žiji a těla, ve kterém žiji. Dovolit, aby se zázraky děly v mém životě. Být ve spojení se silou svého rodu. Upřímně milovat sama sebe. Žít naplňující život naplno.
Tamara Sofia Shmidt
Být kněžkou pro mě znamená, být uvědomělou ženou. Vědomou ženou, která se cítí skvěle ve své ženskosti. Ženské síle, ženské jemnosti, v ženském těle se svými ženskými schopnostmi. Vím, že není nutné stát se kněžkou, abych toto cítila. Ale to kněžkovství mi tento pocit velmi umocňuje, posiluje a jakoby zposvátňuje. Líbí se mi šířit svou ženskost - esenci ženství do světa. 😉
Michaela Vlastníková
Být kněžkou pro mě znamená být vědomou ženou, která si hrdě kráčí po své vlastní autentické cestě beze strachu z odsouzení a nepochopení. Je to žena, která naprosto přijmula sama sebe a je si vědoma své síly a divokosti. Kněžka dokáže vzít život do svých rukou. Léčí sebe a svoji rodovou linii, aby bolesti a traumata nepředávala dál a pomohla vyléčit celou planetu. Vytváří láskyplné vztahy založené na respektu, důvěře a svobodě. Za nic na světě se nevzdá svobody své duše. Je to opravdová žena, která ví co chce a svůj život si vědomě vytváří. Žena, která se miluje a umí lásku přijímat i rozdávat. Žena, která si sama sebe váží a zná své hranice. Žena, která si rozumí a umí pracovat se svými emocemi. Žena, která si je vědoma své krásy a sexuality. Žena, která inspiruje svým životním příběhem. Žena, která je napojená na přírodu a její cyklu. Žena, která dokáže vědomě prožívat všechny aspekty ženství - může být dívkou i stařenou, matkou i milenkou, královnou i divoškou, čarodějnicí i děvkou. Bez vášně a extáze nemůže žít. Kněžka je pozemský obraz bohyně.
Adéla Pardubská
Být kněžkou pro mě znamená žít v pravdivosti, být sama sebou za každou cenu, být si vědoma své hodnoty. Hledat a překonávat hranice lidské existence a přinášet to “magično” do běžných životů. Hledat vždy cestu svého srdce. Milovat své tělo, pečovat o něj a uctívat je. Přijímat všechny své aspekty a žít v pokoře a v souladu s Matkou Zemí.
Zuzana Křížová
Byt kněžkou pro me znamena vratit se zpatky k sobe, byt vzdy a vsude plne autenticka, opravdova a v souladu, ukotvena ve svem srdci a ve svem tele, propojena v kruhu sester, v jednote a presto jedinecna, pritomna tady a ted, vdecna za vsechny dary kterych se mi kazdy den dostava, vedoma si sve sily, s pokorou a vdecnosti prijimajici, naslouchajici, davajici, souznici.. propojena s kruhem roku, cyklicka, neustale se vyvyjejici a menici a presto stala..❤
Veronika Feria Kostková
Přijmout zasvěcení do kněžkovského stavu pro mně znamenalo uzavřít jednu velmi dlouhou etapu svého vývoje. Vyrůst, narovnat se, znovu přehlédnout cestu, kterou jsem už ušla. Vykročit vpřed tou nejsprávnější nohou. Znamenalo to přestat se schovávat před životem. Protože Bohyně vložila své ruce na mou hlavu a přijala mně do své náruče. Poprvé v životě cítím, že někam chci patřit a patřím. Cítím se přijatá se vším, co ve mně je a zároveň se probudila má schopnost přijímat. Přijímat ženy jako své sestry. Naplno mezi spolukěžkami. Ale i v práci už své kolegyně vnímám jako sestry a podporuje je, aby mohly zářit. Bohyně se na mně dívá ze zrcadla mýma vlastníma očima. Přijímám zodpovědnost za svou obrovskou vnitřní citlivost, které jsem se vždycky bála. Už tuším, že je možné i takto fungovat mezi méně senzitivní většinou populace. Legitimizuji nejrůznější své potřeby, které dříve vypadaly jako úchylky nebo sobectví. Třeba potřebu samoty. Všech se ujímám a zajímám se o ně. Být kněžkou znamená způsob, jakým chci zestárnout beze strachu. Každý další šedý vlas je polibkem Morany, aspektu Bohyně vlastně nejzajímavějšího. Možná být kněžkou znamená i pro mně vést rituály pro ostatní, to až bude chtít všechna ta plnost přetéct ven. Kněžka si nezaslouží nic menšího, než život v hojnosti. Stát se kněžkou znamená zamilovat se sama do sebe. Kněžce nebude nikdo srát na hlavu.
Jaroslava Malinová

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Další zpětné vazby a zkušenosti absolventek kurzu

Duchovním vývojem se zabývám pár destiletí a po čase se "moje téma" krystalizovalo na přijetí mé ženské stránky a vyrovnání energií. Vlastně mne děsila vize ženských kruhů a všechny formy různých babinců. Mezi kněžkami jsem se ale cítila doma, a to i když se postupně ukazovalo, že moje role se zdá být netypická i tady. Nikdo mne nenutil nosit dlouhé sukně a být jako ostatní. Nakonec jsem při zasvěcení konečně přijala své dary, včetně toho, že pevně stojím ve středu a mým úkolem je propojit mužské a ženské principy. Cestou jsem se díky rituálu menarché zbavila menstruačních bolestí, díky kterým jsem před tím kumulativně strávila 7 let svého života na osmi růžových pilulkách denně. Taky jsem díky sestrám, které mi dodaly odvahu, odjela do Turecka, kde jsem "náhodou" potkala muže, na kterého jsem čekala 23 let a který mi následně pomohl vytvořit můj projekt snů. Můj manžel mu říká "druhá půlka Tvého mozku". Díky tomu toho ze mne hodně spadlo, včetně 11 kil nadváhy. Ale je to pořádný šaman a bez kněžek bych na takovou sílu nebyla připravena. Díky sdílení sester jsem získala jsem velký respekt k mateřství, které není mou rolí a proto jsem o něm ani nic moc nevěděla. Taky jsem nikdy neměla problémy s muži a nedocházelo mi, jak obrovské toto téma je pro spoustu žen. Jsem zvyklá mít hluboké vztahy, takže tady jsem ocenila, že mám najednou celý sesterský kruh, kde je to normální. Jsem ohromně vděčná našim lektorkám a průvodkyním. Čekala jsem, že se naše názory můžou lišit, ale za ty dva roky jsem neslyšela nic, pod co bych se nepodepsala. Takových duchovních učitelů moc není a mám celkem alergii na ezoteriky ulítávající mimo realitu, takže to tady nehrozí. Konec konců jsme tu od toho, abychom ctili Matku Zemi, takže vše rozumně při zemi. Velmi jsem ocenila otevřenost všem nápadům, tradicím a inspiracím, absolutně antidogmatický přístup a hlavně ohromnou lidskost a autentičnost. Nikdo si na nic nehraje a Lilia je opravdu taková moudrá dračice jako se jeví na videu. 🙂 Velký dík všem.
Michaela Freeman
Co mi dal výcvik? Mnoho....cítím obrovskou vděčnost já jsem byla přesně ten andílkář a pozitivní afirmátor až běda....od svých dvaceti let....tak proč mi to nefunguje sakra? Ze mě po těch letech vylítlo....a najednou koukám na video s Lili o sesterství a po tváři mi tečou slzy jak hrachy....najednou být v bezpečném kruhu žen, sama sebou, respektovaná, opečovávaná, podporovaná.....síla sesterství, láska Velké Matky, uzdravení vztahu se svou mámou, propojení s Matkou Zemí, kořeny, nový domov, mnoho nových upřímných přátelství, zbavení se strachu být vidět a slyšet, objevení mé vize a odvaha jít si za ní.....to vše a ještě mnohem víc....v prožitku co se nedá popsat slovy, ale musí se zažít....💕♥️❣️
Martina Kovalčíková
Co mi výcvik dal? Energii. Nový směr. Inspiraci. Úžasný podpůrný kruh ostatních žen. Novou rodinu. Přátelství. Možnost kdykoliv požádat o pomoc a možnost jí poskytnout. Ukotvení. Rituály. Návrat k přírodě. Návrat k sobě. Lepší vztah s ostatními lidmi. Pokoru - k ostatním, k přírodě, k sobě - lepší vztah k mému tělu i hlavě. Návrat ke vzdělání, k historii... Nové zážitky. Co mi vzal? Nevíru v sebe sama. Pocit, že nejsem dostatečně dobrá. Že moje tělo nestojí za to, aby si ho někdo ještě všiml. Že nejsem dost dobrá matka. Že nemám kamarádky. Že jsem na světě sama... Ještě, že už je to pryč! Moc děkuji všem - s hlubokou poklonou ❤️
Lucie Němcová
Úplně nejvíc? Důvěru opřít se o ženský kruh. Uvědomění si násobící se síly při společných rituálech. Inspiraci - každá z nás je jiná, každá cesta je jiná a všechny jsou nádherné, když si dovolíme je uvidět srdcem. Odvahu a pokoru - obojí zároveň. Byla to krásná roční cesta k sobě i k znovu nalezeným sestrám.
Martina Domečková
Výcvik mi dal sesterský kruh, pocit že nejsem sama, lepší vztah ke svému tělu, návrat ke kořenům, odkrývání rituálu, které se už zapomněli, lepší vztah k přírodě, 💕 vědomé početí miminka, lepší vztah k ženám Co mi vzal? Spoustu strachu pocit, že i když jsem obyčejná, že i tak jsem v pořádku, že jako matka nemůžu nic 💕
Miška Janků