Živel VODY

Voda v mém životě

Mnohdy si neuvědomujeme, jak hlubokou moudrost voda přináší do našich životů. Jak dokáže změnit svůj vzorec, tvar s ohledem na působení okolí. Jak se dokáže vytvarovat v korytech řek, ale i v naší sklence. Je v ní jemnost a zároveň obrovská síla, díky níž, překonává neskutečné překážky.

To, že jí potřebujeme během každého dne si uvědomujeme často až ve chvílích, kdy jí je nedostatek a její velikou sílu ve chvílích, kdy je jí moc. Voda je symbolem našich emocí, které dokáže očistit, léčit a vyživit. Stačí si představit všechny ty zatuhliny a zamrzliny v našich tělech, kdy jsme něco pomyslně spolknuli a nebránili se. Kdy jsme cítili strach a ztuhli nebo zmrzli ve svém těle, tak abychom přežili. A toto všechno dokáže voda uvolnit, rozplynout, prohřát a nechat odejít. Stačí si jen představit, jak nás dokáže kolébat na svých vlnkách, když se do ní ponoříme. Její jemnou náruč, ve které se můžeme rozplynout a stejně tak i naše bolesti, se kterými přicházíme.

Voda v našem životě znamená mnoho, převážně z ní je složené naše tělo, bez ní nemůžeme žít a když si uvědomíte během dne, k čemu všemu jí potřebujeme a co vše je z ní složené přijde vám to stejně neskutečné jako mě. Je obrovským darem, se kterým ale musíme umět nakládat a pečovat o něj. Být vděční a ne jen brát, ale zároveň o ní pečovat, očišťovat místa, kde se vyskytuje, neplýtvat a vážit si jí. Stačí se rozhlédnout okolo sebe, podívat se na přírodu a vyčistit jí od odpadků. Očistit studánky, aby v nich mohla být čistá voda a zároveň obnovit remízky a toky potoků. Napojit se na přírodu a její potřeby, nezavírat před tím oči. Přestat jen brát a drancovat, nechávat vše vysušit jen proto, abychom mohli stavět a budovat, ale nevidět ani necítit, že je čas budovat něco jiného. Tím mám na mysli například mokřady a jezírka, kde může pít hmyz a zvířata a zároveň tak udržovat svěžest a živost půdy. Uvědomovat si, proč se opět začíná zvedat voda. Zřejmě se někteří z nás nepoučili z povodní, které již byly. Jak se má projevit voda, abychom už konečně pochopili?

Tak jako pečujeme o vodu ve svém okolí, je třeba pečovat o své emoce. Proč jsou zakalené? Když si představíme tok řeky, v některých místech může být neprůchodný, zakalený nebo naopak vyschlý. Co mu chybí? Co je potřeba udělat, aby mohl proudit a vyživovat okolí? Proč je přeplněný až tak, že zasahuje a ničí? Zkuste se napojit na své tělo, projít jej myslí jako by jej nascenovat a uvědomit si, kde cítíte nějaké místo, kde je vše zatuhlé, zmrzlé, skryté? Zaměřte se přesně na toto místo a komunikujte s ním. Co potřebuje pro uvolnění, co se stalo, že takto reagovalo. Můžete se do něj nadechnout, představit si jej jako poupě růže, dovolit mu tu výživu, skropit jej kapkou vody, aby se mohlo uvolnit, vyživit a otevřít svůj květ….

Vodní rituály jsou zaměřené často na očistu a výživu

Jak můžeme použít vodu k jednoduchým každodenním rituálům, které nám pomohou se lehce zbavit toho, co jsme si za celý den na sebe nanesli a nebo jedné z pomyslných slupek, kterou je už třeba odloupnout?

Při práci s živlem je důležité s pokorou požádat element, aby napomohl našemu záměru a na závěr mu s hlubokou vděčností a láskou v srdci poděkovat. A zároveň dělat celý rituál vědomě s napojením na intuici, srdce a své tělo.

Jedním z jednoduchých rituálů může být, si uvědomit pokaždé, když pijeme vodu, co chceme do našeho života přinést, co chceme vědomě v našem životě a i našem těle vyživit.

Při každé koupeli se můžeme zaměřit na to, co je třeba pustit a s každou kapičkou, která se dotkne našeho těla, pouštět vše, co nás tíží, všechny nevyřčená slova, bolesti, trápení, slzy, bezmoc. Nechat uvolnit celé tělo i mysl a jen pouštět a nechat vše odejít. Pro tuto koupel můžete použít i peeling a skrze něj smývat vše nepotřebné. Pokud máte vanu, můžete si do ní dát sůl a bylinky, oleje, pro očistu. Důležité je také následně tělo opečovat olejem nebo mlékem. Dopřát mu výživu.

I při péči o vlasy můžete smývat vše, co naše pomyslné anténky do našeho těla a mysli přinesly. Mnohdy to může být i energie, která ani není naše. Při následném vyčesávání můžete, vyčesat vše staré a zatěžující, všechny myšlenky, které se často točí v hlavě. A následně zaplést cop a do něj se záměrem vše, co do života chcete, aby mělo pevnou strukturu a fungovalo.

Těchto vodních rituálů je mnoho … můžete připravovat jídlo pro sebe a své blízké se záměrem, co chcete vyživit. Při praní, co chcete za energii nosit a přivolat do svého života, jakou „druhou“ kůži chcete mít nebo si vytvořit ochranný energetický obal. Při zalévání květin, které přináší do vašeho každého dne kyslík. A mnoho a mnoho dalších.

Další rituály, které se týkají období a jsou také velmi silné najdete tady : Je to například rituál na úplněknovoluní nebo na letní slunovrat, kdy je živel vody nejsilnější.

Voda a její transformační síla

V našem výcviku, který je právě zaměřený na rituály a práci s živly je právě důležité NACÍTĚNÍ a PROPOJENÍ se živlem vody. Je to prostor, kdy se můžete napojit na své emoce, které jste již dlouho skrývali, měli jste pocit, že tohle přeci cítit nemám, mám být ta „hodná“ holka ve správné formičce. Skrze rituály a meditace se naučíme pracovat s tím, jak nechat své emoce volně plynout, aniž bychom je zavírali nebo je naopak nechali vybuchovat směrem dovnitř nebo naopak ven. Naučíte se pracovat i s těmi, které jsou již dlouho ukryté tam kdesi, kam se často bojíme podívat a směřuje nás tam až bolest nebo nemoc.

VODA je také spojená se střepy, s pomyslnou řekou toho, co nás zraňuje a může ochromit, stejně tak jako naše emoce, když jim nevěnujeme pozornost.

Když se podíváme na to, co je to, co se v nás skrývá, co ukrýváme před ostatními, ale i sami před sebou, naučíme se v životě i plynout. Co schovávám? Sama sebe, to jaká jsem? To, co si v životě přeji? Nebo svojí vlastní svobodu?

Pojďme přijmout to, jaké jsme a co cítíme. Být autentické a celistvé. Konečně propojit svou mysl, intuici, srdce a tělo v jednu harmonii, abychom mohli být zdraví a v pozitivní energii.

Nech se provést na cestě za svou hlubokou transformací, dovol si přijmout tu podporu a naučit se lehce plynout ve svém životě. Otevři svoje srdce a buď sama sebou.

Buď královnou svého života, jsi kreativní, moudrá, láskyplná žena. Dovol si zářit ve své síle a energii. Dovol si být opravdovou královnou, co zná a ví, co v životě dokázala, co umí přijmout ocenění a své dary. Co se nebojí ukázat se světu taková jaká je.

Odevzdej se životu a dovol si plynout ve své kráse, volnosti bez omezení a svobodě.

Jsem jednou z lektorek tohoto výcviku a velmi se těším na naše setkání, společné tvoření rituálů, očištění a léčení všeho, co je v našich životech potřeba a zároveň na vykročení do řeky střepů. Úplně slyším, jak zase křupají, jak praskají všechna omezení v životě pod každým krokem. Těším se na napětí před prvním krokem a na zářivé oči po tom, až usedneš na svůj trůn. S hlubokou vděčností děkuji, že budu moci být přítomna celému tomu procesu. Celému víkendu, který bude opravdu hluboce léčivý a transformační.

AUTORKA :

MIRKA VOKOUNOVÁ KREPČÍKOVÁ


více o výcviku naleznete zde : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/jsem-voda/

o celém cyklu se dozvíte tady : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.