Živel ZEMĚ

Země je pro nás stabilitou a pevnou strukturou.

Když se jí dostává dostatečné péče a výživy, dává nám neskutečné dary. Díky ní si uvědomujeme HOJNOST, která přichází do našich životů. A to nejenom v oblasti stravování, ale i zdraví, finanční stability, dobré pracovní pozice, bydlení, celkového zázemí i vztahů.

Dej si čas. Sundej si boty a bosky se projdi po matce Zemi. Každý krok tvých nohou jako by země políbila, její láska je nekonečná, protože nás svou mateřskou přitažlivostí drží u sebe. Uvědomte si její pevnost a stabilitu, oporu, kterou dává, jistotu při každém kroku. Země je ta, která podporuje každý náš životní krok. Kdykoliv, kdy to budeš potřebovat, zastav se a vědomě jdi, zaciť každý tvůj krok a energii země (vzpomeň si na přísloví „vykroč pravou“, kterou přejeme ostatním i sobě štěstí na cestě do života).

Se zemí je také spojená péče o své tělo. Když zanedbáváme péči o sebe, nevěnujeme se sami sobě, přestává k nám proudit právě vyživující energie země. Jak můžeme opět rozproudit tuto energii? Stačí si pevně stoupnout na obě nohy, zacítit její sílu a zároveň se napojit na své tělo. Vnímat energii slunce nebo luny nad námi a stabilní podporu energie země. Co tělo říká? Co právě nyní potřebuje? Je vysušené a vyprahlé nebo zavalené podněty a cítí únavu? Čím častěji se budete napojovat na své tělo a propojovat jej s matkou Zemí tím více bude vaše tělo zdravé. Je důležité vnímat, co vaše tělo potřebuje, dodávat mu vitamíny a minerály, dostatek tekutin, ale i pohyb, čerstvý vzduch a přiměřený spánek. I péče sama o sebe je důležitým každodenním rituálem.

Jedním z rituálů spojeným s očistou a uzeměním je vyčesávání vlasů a splétání copů. Péče o vlasy je vědomým zastavením. Každý pramen je dobré pročesat, uvědomit si, co nechávám ze svého života odejít, které zašmodrchance rozplétám. Co je ukryto za uzlíky, které mi brání ve volném proudění energie a v lehkém vykročení do života? Když vlasy rozčešete, můžete je začít splétat v copy a při každém pohybu do nich vplétat svá přání a požehnání. Tento rituál je také krásný, když jej děláte se svými blízkými, kdy si vzájemně můžete požehnat.

Země je i symbolem zázemí a domova.

To, jak pečujeme o náš dům, jak jej zkrášlujeme, tvoří to, jak se v něm cítíme – domov. Jak se říká, muž postaví dům a žena tvoří domov. Důležitá je pravidelná očista nejen prostoru, ale i energie. Vpuštění čerstvého vzduchu a vůně, odstranění stagnace a kupení nepotřebných věcí. Tam, kde je náš domov se lépe tvoří dobré stabilní vztahy.

Stejně tak jako je země symbolem pevnosti a podpory, můžeme touto energií podpořit i náš vztah. Může být pevný, stabilní, tvoří oporu pro oba dva a zároveň flexibilní, nespoutávající, svobodný a prostorný pro naslouchání, komunikaci a empatii. Jak pečujete o své vztahy? Co dáváte a co potřebujete? Umíte o tom mluvit? Dokážete si říci o pomoc? Mnohdy se může stát, že jeden z partnerů ze strachu, může začít spoutávat nejen druhého, ale i sám sebe. Chce jistotu a neměnnost i v případech, kdy to není možné. Bojí se změny, protože tam vystupuje jeho nejistota. A zde se otvírá prostor pro komunikaci, úplné a celistvé odhalení na dřeň, sám před sebou a následně před druhým. Na to je úžasný rituál přijmutí svých strachů, poděkování jim za to, že přišli, protože bez nich bychom se v určitých situacích nepřežili nebo neuviděli sami sebe, takoví jací jsme. Můžete si vybrat nějaký předmět jako symbol svého strachu a ten zakopat do země, poprosit jí, aby z něj přetvořila něco nového.

Hojnost se týká i prosperity v práci a po finanční stránce.

A zde přichází otázka : „Dovolím si být dostatečně oceněn za to co dělám?“. Umím nastavit hranice v zaměstnání, abych mohl pracovat v rámci své práce, a přiměřeně se prosazuji. Dokážu si je obhájit. Dovolím si říct o pomoc nebo chci žít život té neustále „silné ženy“, co zvládne na povrch vše a uvnitř se vysílením hroutí. Pokud si přeji, aby ke mně hojnost plynula s lehkostí, je třeba začít dělat to, co mě baví. Protože ve chvílích, kdy tvoříme a děláme to, co nás vnitřně naplňuje, přichází do našeho života úplně jiná energie. Zkuste se zastavit a uvědomit si, co to je. A zároveň jako protipól si vzpomenout, jak vám je, když děláte něco, co vás doopravdy nebaví. Protože pak si dokážete uvědomit, kdy energie kreativity a radosti z výsledků plyne a kdy ne. Pokud chcete mít ve svém životě hojnost a udržet si jí. Je třeba poděkovat za vše, co v životě máte. Můžete si to sepsat na papír a klidně kdykoliv připsat další věc, člověka nebo to, co jste dokázali. Pro finanční hojnost můžete vytvořit rituál, kdy z hlíny vyrobíte sošku, která vám bude symbolizovat stabilní hojnost. Vystavíte jí doma a okolo ní dáte jako poděkování a vyjádření vděčnosti mince, energetické kameny nebo něco, co pro vás má tento význam.

S matkou Zemí nás také pojí symbolické kořeny, kdy jsme spojení s její zemskou, mateřskou přitažlivostí a proto, kdykoliv, kdy budete v životě potřebovat cítit jistotu, podporu, stabilitu, výživu, zdraví zaměřte svou pozornost na své nohy a představte si, že z nich vyrůstají kořeny, které se dokážou propojit s jádrem matky Země a přijmout tu její horkou životadárnou laskavou energii.

Iniciačním rituálem spojeným se živlem ZEMĚ je ohnutí tyče krkem. Kov symbolizuje to, co potřebujeme v našem životě ohnout, co je to překážkou k hojnosti, prosperitě, lásce, harmonii,… země je v našem životě právě tímto symbolem. Kdo jiný nás více než ona může podpořit v tom vykročit a ohnout tuto „realitu“ a přetvořit jí v jinou. Dovolíme si tak vykročit pro to, co do svého života chceme a proto, aby to šlo, musíme něco udělat. Tato tyč je zároveň symbolem pevnosti a struktury našich vzorců, které jsme tak pevně nechali ukotvit ve své mysli i těle. Je i hranicí, kterou jsme si v našem životě vystavěli, aby nás v určité chvíli ochránila, a je tak pevná, že nás svírá jako v okovech. Je třeba jí uvolnit, vytvořit tak flexibilní, jak jen v životě potřebujeme, aby k nám mohla volně proudit hojnost, podpora, kreativita, láska i péče. Přichází tak síla a energie stát pevně na vlastních nohou sama za sebou, svými pocity, intuicí i vizemi. Jednou z částí této iniciace je také to, jak následuji své sny a cíle, jestli dokáži jít cestou toho, co mě naplňuje. Otvírá nám pokladnici s našimi talenty a dary, tu kterou tak často přehlížíme, anebo se bojíme ukázat světu. Tento rituál napomáhá přijmout to, co je naší součástí a doplnit tak naší celistvost a autentičnost.

AUTORKA : MIRKA VOKOUNOVÁ KREPČÍKOVÁ


více o výcviku naleznete zde : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/jsem-zeme/

o celém cyklu se dozvíte tady : https://www.knezkabohyne.cz/vycviky/cesta-knezky-zivlu/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.