Šťastný a veselý

Šťastný a veselý!
A co když vůbec letos nejsou?
***
Co když nás ve skutečnosti jen pronásleduje představa o tom, jak bychom měli cítit kouzlo Vánoc (ano, i já o tom nedávno zveřejnila článek), ale přitom nic z toho necítíme?
*
Co když jsme tak nějak prázdně a mechanicky prožili Štědrý den, odepsali na pár esemesek o krásných svátcích a šli si radši co nejdřív lehnout nebo jen tupě zírali na televizi s myšlenkou, že třeba trochu toho kouzla nasajeme z nějaké sněhem zasněžené pohádky, a ono nic…?
*
Co když totiž bylo předchozí období podzimu, Samhainu tak temný, že nás spálilo uvnitř úplně na popel? A co když to období ve skutečnosti netrvalo jen po čas podzimu, ale tak nějak celý rok?
*
Co když to celé bylo tak moc emočně a psychicky náročné, že v sobě máte nyní pocit prázdnoty? Co když jste si sáhli na svoje nejhlubší dno, zažili ztráty, rozchody, krize, deprese, že vám ve skutečnosti nezbyly žádné síly se radovat a prostě se snažíte teď jen tak nějak existovat?
***
NEJSTE SAMI!
***
Rok 2019 byl pro mnohé z nás- mě nevyjímaje- hodně náročný. Podívejme se jen kolem sebe, kolik blízkých lidi letos odešlo, kolik vztahů se rozpadlo, kolik projektů zaniklo,…
V numerologii je číslo 9 posledním z řady, než se opět začne od nuly.
*
Byl to ukončovací rok. Vzal silně a často náhle mnoho věcí i lidí. Obral nás o vše, co už nám neslouží a co nepotřebujeme, ale často i o to, co nejvíce milujeme. Očistil nás i když pro mnohé z nás to byl spíše očistec.
*
Nyní se totiž začne od NULY.
*
Možná ještě není vidět žádná cesta, žádný nový směr, žádná vize a vidina lepších zítřků. To je v pořádku. Je třeba si nyní ODPOČINOUT! Nechat studený vítr pročistit naši zjitřenou mysl i duši, nechat ticho a klid s prvními sněhovými vločkami působit svou medicínou. Na všechno se vyprdnout. Zůstat chvíli (pomyslně i ve skutečnosti) ležet. Ležet a jen se zaposlouchat do hlasu svého srdce.
*
Třeba se v tom tom tichu vynoří odpovědi a pochopení, že všechny ty ztráty nás ve skutečnosti něčím obohatily. A nebo taky ne. Nevadí. Uvolněte se. Dejte si prostor a čas a buďte k sobě shovívaví.
Pamatujte, že i fénix se rodí ze svého popela…🔥

Markéta Prchalová

https://marketaprchalova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.