Michaela Vlastníková : Proč mě oslovilo rituální tetování

Život každého člověka sestává z řady událostí. Ty jsou vedle sebe poskládány jako korálky na niti. Některé korálky si jsou podobné, některé jsou výraznější a vystupují do popředí. Stejně jako naše životní prožitky. Někdy člověk ve svém žití dosáhne určitého bodu, kdy se pro něj všechno změní. Nic nebo jedna jeho část už nebude stejná jako před tím. Často to jsou zlomové momenty, neviditelné na první pohled. A mnohdy si i my sami uvědomíme, že se cosi změnilo, až nějakou dobu poté. A jindy je naprosto jasné, že právě TEĎ jsme překročili určitou hranici, dosáhli „toho bodu“, něco překročili, změnili anebo dokončili a uzavřeli. Prošli jsme branou životní proměny.

Já sama jsem před časem zacítila, že jsem prošla zásadní proměnou. Bylo to po absolvování výcviku kněžek. Po této celoroční cestě jsem v sobě mnohé objevila, vynesla na povrch, podívala se do větší hloubky mého nitra. A především jsem si dovolila zacítit jaké to je, být ženou v mnoha jejich ohledech a částech. Dovolila jsem si připustit, že mám v sobě i jiné aspekty, než jen hodnou, milou a usměvavou holčičku. Že jsem taky mrcha, žena, která nemá vždycky dobrou náladu, starostlivá matka, že dokážu být lehkomyslná, bezstarostná a taky spolehlivá, nekompromisní a tvrdá. A to všechno jsem já. Prostě to tak je. A v tomto přijímání sebe sama jsem nebyla sama. Byla jsem obklopena kruhem žen, který mi držel bezpečný prostor, držel mě a zároveň mi dával volnost a svobodu být sama sebou. Slovy se dá těžko vyjádřit, jak moc uzdravující a krásné je, mít kolem sebe ženy, sestry, přítelkyně. Přesvědčila jsem se, že je možné, být obklopena ženami, které spolu nesoupeří o místo na slunci. Naopak si vzájemně přejí úspěch, dobro a podporují se. Opravdu TO existuje.

Setkání s těmito ženami se mě natolik dotklo, že jejich dotyk budu cítit po celý život. Cítila jsem, že potřebuji mít jejich dotek – otisk zaznamenaný pod kůží, protože ony se mi pod kůži opravdu dostaly. Stejně jako do srdce.

Naše kůže a pokožka zprostředkovává kontakt s okolním světem, a proto tetování vnímám jako důkaz něčeho, co chceme, aby bylo patrno. Jako důkaz a záznam o našem posunu v životě, o vývoji nebo změně na naší duchovní cestě. Vnímám, že tetování vydává svědectví o našem přestupu z jedné životní fáze do jiné.

Nechat se potetovat mými blízkými ženami mi přišlo, jako něco absolutně samozřejmého. Jedna žena, jeden otisk. Tato myšlenka ve mně zarezonovala tak silně, že jsem pocítila touhu ji nést dál. Pro ostatní, kteří ucítí podobné volání. Vždy je mi velkou ctí, být u toho, když se žena nebo muž rozhodne, nechat vynést něco ze svého nitra na povrch. Je to velmi silný a intimní okamžik, který završuje dosavadní životní vývoj.

Jestli máš pocit, že nadešel čas, jsem tu pro tebe.

vlastnikova.Michaela@seznam.cz


Michaelu najdete jako jednu z patronek v ECSTATIC CLUBU

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.