Rozkvétající žena aneb rituál menarché zpětně

Oslava ženství rituál menarché – Co to je?

Menarché je výraz pro první menstruaci, se kterou se pojí vstup do ženství. Které z nás se dostalo pocitu, že se máme na co těšit? Že život je dar – že ženství je dar? I zpětně si můžeme tento rituál dopřát a zažít, co jsme tehdy neměly…

Přechodové rituály

Jsou důležitými životními milníky. Jsou to takové magické okamžiky, které promění naše dosavadní vnímání života a obohatí jej. Díky nim náš život už nikdy nebude stejný. Něco uvnitř nás se zkrátka změní…

Proč si tento rituál dopřát?

· Změníš vnímání sebe samé.

· Dopřeješ si jinak vnímat a prožívat své tělo.

· Pozitivně se promění tvůj vztah k menstruaci.

· Přijmeš své tělo v jeho přirozenosti.

· Zamiluješ se do své proměnlivosti a cykličnosti.

· Posílíš své ženské sebe-vědomí a vnitřní sílu.

· Načerpáš podporu, rady a inspiraci od ostatních žen.

Jak vše probíhá?

Během rituálu menarché zpětně nejdříve pracujeme s určitými nánosy, abychom se zase společně mohly více uvolnit do našeho ženství a jeho prožívání. Každá žena před samotným víkendem a rituálem sepisuje svůj „příběh ženství“ a my na základě toho utváříme víkend na míru dané skupince žen.

Na co se můžeš těšit?

· Cvičení a meditace na lůno.

· Propojení se svou ženskou rodovou linií.

· Znovunapojení na naší vnitřní dívku, která je divoká, nespoutaná a odvážná.

· Společné kreativní tvoření.

· Oslava nového vstupu do ženství.

· Uctění našeho těla – našeho chrámu.

· Povídání o pohodovější prožívání menstruace a naplněnější sexualitě.

· Nové a podnětné inspirace z celého kruhu žen!

Práce s rodovou linií

Z naší rodiny, rodové linie vycházíme a neseme si zkušenosti. Ovšem se vším se dá pracovat a vše se dá změnit. Jako dospělé se potřebujeme vnitřně dočerpat, doprožít si to, čeho se nám během dospívání nedostalo. Společně se do tohoto období vracíme a tyto zkušenosti narovnáváme. My sice již dnes nemůžeme změnit minulost a to, co se tehdy stalo, ale můžeme proměnit náš vnitřní pocit a nazírání na dané situace. Láskyplně a s dospělým pochopením.

Rozkvétající žena 2019: Skalka u Doks

Termín: 27. – 29. září 2019 Skalka u Doks, Centrum Skalka 22 Kurzovné: 3300,- Jídlo a ubytování: 1500,- (spaní v pokojích, jídlo výborné veganské – možno dohodnout i dle potřeb bez lepku) Počet učastnic: 10 – 15 Přihlašování a více podrobností na ritualmenarche@gmail.com

Abyste věděly, že je skutečně na co se těšit, vybíráme jednu z mnoha recenzí z předchozích let: „Prožití rituálu menarché bylo pro mě zlomovým okamžikem, kterým změnil mé vnímání a pohled na menstruaci jako takovou. Vyjádřeno jedním slovem, byla to síla.“ Více recenzí si můžete přečíst zde.

Setkání v kruhu žen

V dřívějších dobách se ženy také více setkávaly. Dnešní doba je často plná shonu a na taková setkání si neuděláme potřebný čas. Nakládáme si toho na sebe mnoho a snažíme se zvládat příliš mnoho rolí: skvělá kariéristka, bezchybná maminka, smyslná milenka, nápaditá kuchařka, pečlivá uklízečka či hbitá krotitelka divé zvěře (v přeneseném i pravém slova smyslu).

Pojďme si na pár dní od těchto rolí odpočinout a dopřát si čas jen pro sebe. Pojďme společně zažít jaké to je pobývat v podpůrném kruhu žen, který je přijímající, nehodnotící, naslouchající a „měkce ženský“. Pojďme společně začít spřádat pomyslnou červenou nit a žít naplněnější a spokojenější ženství.

My dvě a Skalka u Doks

Letos jsme si (ne)náhodně pro náš kurz vybraly Skalku u Doks. Skalka je nádherné místo v blízkosti Máchova jezera. Právě Skalka a jeden víkendový seminář před skoro deseti lety nás dvě svedl dohromady. Od té doby se naše cesty protly nejen přátelsky, ale také pracovně. Moc rády spolu kurzy vedeme, neboť se krásně doplňujeme.

Jana Zittová

· Učí a předává, jak prožívat své ženství více „šťavnatěji“.

· (Veronika:) Jana je tou nejvzdělanější ženou v oboru sexuality, kterou znám!

· Pracuje s tělem: dechem, dynamikou pánevního dna a tancem.

· Skoro deset let vede ženské kruhy a skupiny.

· Šest let je její práce obohacená o individuální konstelace.

· Neustále se vzdělává v ženské tématice – jezdí na semináře a učí se od těch největších kapacit v oboru.

Veronika Lančaričová

· Napsala knihy Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a také Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci.

· Tématika menstruace je pro ni každodenní pracovní náplní

· Jako „odbornice na menstruaci“ přispívá na blog kalíšek.cz a píše pro různé webové portály a do časopisů.

· O tématu menstruace také přednáší.

· Tvoří projekt Boho žena, který pro ni spojuje představu naplněného ženství. Maluje obrazy inspirované přírodou a ženskou tématikou.

Další podrobnosti a termíny dalších akcí: www.ritualmenarche.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.