Jak si správně přát

Tradičně v čase mezi koncem roku a počátkem toho nového začíná mnoho z nás bilancovat. Zamýšlíme se nad tím, co se povedlo a nepovedlo v tomto roce.

Nikdy mne nebavily hlučné oslavy, ohňostroje a novoroční přípitky, proto jsem se kdysi tázala – co na Silvestra? A tak jsem se potkala s konceptem Novoročního přání – mandaly, jantry, mapy pokladu… a dalšími technikami toho, jak přání zhmotňovat. Je to tedy skoro již 10 let, co se pravidelně v posledních dnech před Silvestrem ozbrojím nůžkami, lepidlem a tiskárnou. Jdu na nejdůležitější projekt celého roku – sestavování své “yantry” – neboli vizuální mapy svých tužeb a plánů na další rok.

Vřele tento způsob doporučuji – pomáhá zhodnotit končící rok, utřídit si v hlavě co doopravdy chci a dovolit si představit, že mé nejniternější přání se může zhmotnit. Tím, že je „dám na papír”, už totiž dělám první krok k jejich zhmotnění, abych je následně mohla vyslat do světa pomocí novoročního rituálu.

A ze své osobní zkušenosti můžu sdělit že – ano – plní se!! Nejlepší na tom je, že pokud nechci – nemusím obětovat Silvestrovské oslavy, jelikož rituál můžu udělat kdykoli a zhmotnění můžu podpořit i jiným než rituálním způsobem.

Ale než začnu cokoli lepit, je důležité ujasnit si pár zásad…

“Jak si úspěšně přát?” 

* Je důležité si přát “výsledek – nikoli prostředek“. Tedy ne “velký dům”, ale “bydlení ,kde má každý člen rodiny svůj prostor, kde panuje láska, teplo a sounáležitost.“ Nebo cokoliv jiného v co doufáte, co vám dům přinese!* Další příklad – “aby si mne Honza vzal”… a co třeba – “vztah plný vášně, lásky, bohatství, důvěry, intimity a hlubokého úctyplného závazku jeden k druhému”? …potom je ale dobré si uvědomit, že to třeba nebude s Honzou…

* Nesmírně důležité je dávat si pozor na to, co si přeji – a brát vážně dopady, které můžou nastat. Je to hra, ale zároveň mocný nástroj, který může vnést hodně chaosu do našeho života, pokud ho používáme lehkomyslně. Dejte si čas – třeba i pár dní – abyste si doopravdy promysleli a zacítili, jaké jsou vaše opravdové touhy? Proč chcete to, co chcete? Ze strachu? Z lásky? Ze srdce? Nebo z přesvědčení, že “toto bych měla chtít protože… [toto si přejí dobré mámy / hodné holky… doplňte podle sebe]”.

* Je dobré přát si konkrétně. To podstatné je vhodné vypsat do detailu (např. roční firemní obrat)

* Přát si to, čemu opravdu věřím, že se může naplnit! Nemá cenu si přát dům za 30 milionů, pokud jsem přesvědčena, že víc než milion nikdy na bydlení mít nebudu.

* Ale – pokud je touha opravdová a vychází z hlubin duše – nic není nemožné! Dovolte si nakreslit své nejniternější a nejodvážnější touhy! Nebojte si přát víc! Je ovšem důležité věřit, že je to možné. Vlastní omezování se je největší nepřítel.

* Vždy je dobré dávat svá přání do kontextu – ať jsou mé úspěchy ve prospěch světa, v souladu a v harmonii- potom se plní i rychleji.

* Pozor na “černou magii”! Pokud si chceme ponechat čisté svědomí, je dobré si přát jen pro sebe a za sebe, nikdy bez povolení nic za někoho jiného (ani za manžela!). Výjimkou jsou možná malé děti.

* Spolu nebo zvlášť? Můžete vytvořit společnou “rodinnou” či “partnerskou” jantru, anebo si udělat každý jednu sám za sebe – je to v zásadě na vás. Obojí má své výhody.

* Dlouhodobé nebo krátkodobé cíle? Obojí je v pořádku. Můžu si přát konkrétní cíle, které vím, že chci splnit v tomto roce, ale také dlouhodobé cíle, pro které chci vytvořit v průběhu roku dobrý základ. Pokud chci dosáhnout cíle v konkrétním čase, je dobré ho přímo specifikovat (např. nejpozději 1.května odevzdám do tisku svou první – úžasnou – knihu, plnou inspirace pro ženy kolem mne).

* Dobře se zamyslet nad tím co si přeji… protože se to skutečně může splnit! Budete se asi hodně divit jak rychle…

Když mám přání utříděné i v hlavě – je čas „dát je na papír“. Můžete samozřejmě malovat, ale nejjednodušší způsob je vystřihování obrázků z časopisů (nebo si je můžete vytisknout z počítače). Obrázky by měly co nejlépe znázorňovat to, co si přeji. Je dobré mít své fotky jako součást jantry. Koláže z Photoshopu jsou rovněž skvělé! Obrázky by měly vyvolávat pocit radosti a vášně, nikoli tíhy (“toto všechno nedám…”). Jantra by se vám měla hlavně LÍBIT! Barvy a uspořádání jsou na vaší fantazii…

Například je možné mít jantru rozdělenou na segmenty (Práce / Rodina / Hobby atd.). Nebo je možné jít od “základu” (Finance, Zdraví, Rodina) k “seberealizaci” (Vášeň, Tvořivé projekty, Nové horizonty). Je docela pěkné mít uprostřed svou fotografii anebo obrázek, který znázorňuje to nejdůležitější. Můžete kombinovat obrázky a text (třeba vypsat konkrétní cíle “vydělávám 50.000 Kč čistého měsíčně”). Jantra může být tak komplikovaná nebo tak jednoduchá, jak si jen přejete. Je však důležité, aby dávala smysl jako celek a jednotlivé části se podporovaly, nikoli si protiřečily.

Na co lepit? Na karton, papír, látku… na cokoli pevného! Je možné lepit i na sári, šátek, či jinou nádhernou látku, obzvlášť pokud jantru hodláte zavěsit na zeď.

Rozměr? Libovolný… Ale doporučuji A1 jako minimální velikost papíru.

Mám ji!

yantra Lilia K.

A co s ní?

Je mnoho způsobů, jak jantru nabíjet či posilovat, tak třeba:

* Klasicky – můžu posílit jantru během novoročního rituálu. Ten může mít jakoukoli formu, která je vám blízká (pro inspiraci – http://www.lilia.cz/clanky/ritualy-inspirace-a-napady.html) ale důležité je, aby vrcholil o půlnoci, kdy “silvestrovská” energie je na vrcholu. Rituál můžete dělat o samotě nebo v kruhu / ve skupině, kde bývá zpravidla silnější. Po rituálu můžete:

* Pověsit jantru na viditelné místo, kde ji pravidelně uvidíte a pokaždé v duchu uděláte krátkou modlitbu, aby se přání plnila.

* Rituálně spálit a s kouřem vyslat modlitbu. Tímto způsobem velice jasně “pouštíme” své sny, aby se mohly naplnit.

* Pověsit na zeď a udělat malý oltář, kde budu pravidelně zapalovat svíčky, tyčinky či vykonávat jiné mne blízké způsoby uctívání / modlení se za něco.

* Pravidelné drobné rituály, meditace, tance, vizualizace kolem jantry na podporu mých snů.

* Sexuální magie. Pokud umíte směřovat sexualní a orgasmickou energii – je to jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zhmotnit cokoli a určitě, jak zhmotnit své sny. Sexuální magie může být základem novoročního rituálu a posléze pravidelnou praxí (pak je vhodné mít jantru pověšenou nad postelí).

* Samozřejmě rituál můžete udělat i v jiném čase než přímo na Silvestra – třeba na nov / úplněk /či v jiný svátek… a dále posilovat svou vizi pravidelnou podporou, ať už způsobem výše zmíněným, anebo jakkoli jinak.

A teď nezbývá než si koupit lepidlo, vyhrabat nůžky a popřát vám hodně štěstí v hledání svých snů!

Ať se nám všem splní naše touha!

Ať je požehnáno 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.