Mgr. Ilona Bittnerová

Mým celoživotním tématem je menstruace. Jak dávno mi už připadá doba, kdy bych to slovo na veřejnosti nikdy neřekla! Cestu k přijetí vlastní menstruace i sebe sama jako ženy, jsem našla přes menstruační kalíšek. Tato pomůcka mě nadchla a její doporučování ostatním ženám a mluvení o vlastních zkušenostech ze mě udělaly ženu, která se za své tělo nestydí.

Jako kněžka se zabývám mnoha tématy, ale jako kněžka průvodkyně nabízím hlavně rituál menarché - rituál první menstruace, který ale nemusí nutně přijít hned po první menstruaci. I mnoho let po příchodu menstruace je mnoho žen, které vnímají jeden týden v každém měsíci svého života jako problém, jako nepříjemnost, nepohodlí atd. Rituál menarché jim může pomoci přijmout tuto část svého ženství a následně se jim může ulevit i od nepříjemných projevů, které dnes menstruaci mnoha žen bohužel doprovází.

Společně s mojí kamarádkou, spolupracovnicí a také sestrou kněžkou - Veronikou - pořádáme kurzy o zdravotně nezávadné a pohodlné menstruační hygieně pro ženy všech věkových kategorií. Naší vizitkou jsou mimo jiné webové stránky www.kalisek.cz.

Pokud by vás cokoliv zaujalo a zajímalo, neváhejte mi napsat na menarche@kalisek.cz

"Držme se toho, že menstruace je čas vhodný k odebrání se do svého vnitřního světa.

A červené šaty, teplý čaj a pořádné vlněné fusky zaženou všechny menstruační bolesti!"