Barbora Luna Chvátalová

Středočeský kraj

Jmenuji se Barbora Luna a za svůj největší dar považuji, že jsem vyrůstala v rodině, která je velmi otevřená. Kromě bezpodmínečné lásky jsem do vínku dostala povědomí o jiných světech, které se protínají s tím naším a hlavně vědomí o tom, že svůj svět si tvoříme sami a jeho nejdůležitější esencí je Láska. Můj táta je šaman a moje mamka kněžka a já jim za vše, co mi předali velmi děkuji.

Čím dál tím víc si totiž uvědomuji, že to není samozřejmostí a jsem za své kořeny velmi vděčná.
Nyní už mám svou rodinu, kterou tvoříme s mým milovaným mužem.
Jsem zasvěcenou kněžkou Libuše a kněžkou Bohyně Rhiannon.

O mně

Miluji život a fascinují mě naše těla, vše původní na této Zemi, zdá se mi jako by bylo Velké tajemství. Věci tak základní a jednoduché, jako by pro naší uspěchanou dobu nebyli dost nablýskané. A tak hledám a nacházím, co zdá se dávat hluboký smysl mému bytí.

V co věřím?

Věřím v posvátnost milování a sílu našich těl se uzdravovat. Věřím, že je tak uvnitř, tak navenek. Jak nahoře, tak dole. Věřím v neustálé rozpínání Vesmíru, v nekonečnost bytí jejíž základem je Láska. Věřím v Boha i Bohyni, který svým tancem tvoří náš Vesmír. Věřím v extatické zrození i smrt. Věřím, že vše je možné, když nebráníme životu, ale důvěřujeme mu. Věřím, že vše jde lépe, když se odevzdáme bytí. Věřím, že jediné, co je jisté, je změna, ale v jejím středu můžeme najít klid.

Co je má vášeň?

Má vášeň je ukazovat posvátnost našeho těla a jaká síla je, když si dovolíme vzít život do svých rukou. S tím souvisí má služba Bohyni jako její kněžka, pořádaní léčivých kruhů pro ženy, rituálů a ceremonií. Dále certifikovaná lektorská činnost symptotermální metody, díky které můžeme porozumět naší plodnosti a následně se rozhodnout jestli se chceme početí vyhýbat nebo naopak jej podpořit. Mou vášní je také vedení dívčích kruhů.

Co nabízím?

Nabízím možnost oslavovat svátky kola roku v přírodě na posvátných místech. Jsem tady po vedení Vašeho přechodového rituálu na přání. Nabízím ženské kruhy v Šestajovicích u Prahy, které pořádám se svojí mamkou. Nabízím kurzy i individuální sezení o symptotermální metodě.

Moje vzdělání

 • Jsem vystudovanou textilní a oděvní návrhářkou, nyní studuji magistra na Fakultě umění a designu

 • Výcvik kněžek staré Evropy
 • Seminář s Kathy Jones
 • Výcvik kněžek živlů
 • Certifikovaný kurz na mentorku dívčích kruhů Journey of young women s Katherinou Krueger
 • Škola kněžek lásky a posvátné sexuality s Katinkou Soetens
 • Seminář o šamanské sexualitě Quodoushka I. s Amarou Charles a Asou Kullberg
 • Seminář s kněžkou a šamankou Grael Corsini
 • Muziko terapie a art terapie s Jitkou Králíkovou
 • Semináře Tai-Ki Kung s Honzou Maryškou
 • Certifikovaný kurz na lektorku STM pod vedením paní doktorky Lázničkové v centru Cenap.
 • Současně jsem studentkou Ammadula akademie

Proč jsem se stala kněžkou

Byl to jako další samozřejmý krok na mé cestě životem, pokračovala jsem v tom, co jsem znala z domova, ale nejednou jsem to objevila i „venku“. Úcta k tělu odrážející se v úctě k Zemi, propojení v ženském kruhu, možnost vést rituály, které jsem zatím znala jen pod vedením svého táty. Vše se zdálo být přesně tím, co zapadlo jako další puzzle do mé skládačky.

Uslyšela jsem to pradávné volání do chrámu a poznala vůni kadidel, tvoření oltáře, sesterskou péči, nevyčíslitelný dar ženského sdílení. Vnímám to jako návrat domů, k něčemu, co je mé duši velmi známe. Bylo to volání, které mě nabádalo, abych si opravdu vzala svůj život do svých rukou, a vykročila na cestu posvátného ženství.

Cestu ve spojení s archetypální silou a porozuměním celému kolu roku, které se nachází nejen v přírodních cyklech ale hlavně v našem těle. A to mně fascinovalo, a stále fascinuje.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

lunabarbora@gmail.com